Rustykalne wesele – jak samemu zorganizować w 3 miesiące cz. 2 – tort weselny

W temacie naszego rustykalnego wesela, któremu jakiś czas temu poświęciłam dość długi wpis, wraz z mężem dostaliśmy sporo zapytań o nasz tort. Postanowiłam więc powiedzieć nieco więcej o pracowni cukierniczej z Wrocławia, których „dzieło” zachwyciło bez wyjątku każdego z naszych gości weselnych, a co najważniejsze, doskonale spełniło nasze oczekiwania!

Co do wyglądu tortu nie musiałam się długo zastanawiać, ponieważ od razu wiedziałam, że ma on być przede wszystkim prosty, z subtelnym naturalnym zdobieniem, w wiejskim klimacie. Motywem przewodnim naszego wesela była roślinność, drewno, prostota, czyli wszystko, co określa styl rustykalny. Mianowicie dlatego jako dekorację dla zupełnie białego tortu wybrałam lawendę oraz rozmaryn. Początkowo zamiast rozmarynu znalazłam inspirację w postaci gałęzi oliwnych, ale niestety w Polsce nie rosną gaje oliwne, a nawet o dekoracyjne drzewko oliwkowe jest dość trudno.

Natomiast co do smaków i „wnętrza” tortu całkowicie się zdałam na cukierników ze „Słodko” – Agnieszkę i Wojtka, którzy idealnie trafili z gamą smakową, nie przesadzając ani ze słodkością, ani z rozmaitością smaków. Ponieważ tort składał się z trzech pięter, zaproponowali nam piętrowy podział na owoce leśne (ciemny biszkopt, jasny krem, maliny i mus malinowy), cytrusy i owoce egzotyczne (jasny biszkopt, jasny krem, sok z pomarańczy, mango i marakuja) i czekoladę (ciemny biszkopt, krem czekoladowy, wiśnie). Smaczniej być nie mogło! Do tego udostępnili nam na dzień wesela drewnianą podstawę do tortu, która dopełniła jego wygląd lepiej niż jakakolwiek wisieńka 😉

 

 

Oprócz tortu weselnego możecie zamówić u nich ciasta oraz inne słodycze, które z pewnością będą przepyszne, jak również harmonijnie połączone z tortem i całą weselną aranżacją. U nas był to sernik owocowy, a także brownie z kremem z kajmaku i masłem orzechowym.

 

 

Nie musicie jednak czekać na własny ślub, by osłodzić sobie życie 🙂  „Słodko”, których dane kontaktowe znajdziecie na ich facebooku, robi  zamówienia nie tylko okolicznościowe, ale także prywatne i do gastronomii.


Fotograf: Natalia Kabliuk

Lokalizacja: Azyl – Hotel, Restauracja & Grill